Moje truskawkowe love

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

DESER TRUSKAWKOWY NA DIECIE 😉

Oprócz czerwonych róż, truskawki kojarzą mi się z miłością, aprobatą, ale zwiastują też lato. Niestety kapryśna pogoda nas nie rozpieszcza. Trzeba sobie pomóc. Postanowiłam umilić sobie i mojemu małżonkowi dzień i przygotowałam coś na poprawę humoru. To prosty, wdzięczny deser truskawkowy z serka, mleka i agaru. Słodki pocieszacz na diecie 😉 Minimum składników, a takie pyszności. Przy odrobinie entuzjazmu zawsze powstają desery od serca. Pamiętaj! Świat może nabierać różowych barw, jeśli wciśniemy guzik z pozytywną energią. Wszystko zależy od naszego nastawienia. Ja nakręcam się w kuchni, bo gotowanie mnie relaksuje, a przy tym dostarcza wiele przyjemności. Zapraszam na Truskawkowe LOVE.

truskawkowe love (4)

Składniki na 3 porcje:

150 g serka typu bieluch
1/3 szklanki mleka (może być roślinne)
1/3 szklanki soku jabłkowego
2 łyżeczki syropu klonowego
2/3 łyżeczki agaru
200 g świeżych truskawek
kilka truskawek do ozdoby

truskawkowe love (5)

Mleko dokładnie mieszamy z 1/3 łyżeczki agaru i lekko podgrzewamy na palniku. Następnie miksujemy z połową truskawek, serkiem i syropem klonowym. Wlewamy do trzech szklaneczek lub małych miseczek.

Sok jabłkowy mieszamy z resztą agaru, lekko podgrzewamy, a następnie miksujemy z pozostałymi truskawkami. Dolewamy do trzech szklaneczek i mocno schładzamy. Przed podaniem ozdabiamy świeżymi truskawkami.

Smacznego!

Print Friendly

Komentarz dla “Moje truskawkowe love

  1. KasiaR pisze:

    Ach…. kocham truskawki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *